جی ویو آکادمی | پایانی بر فعالیت جی ویو

پایانی بر فعالیت جی ویو خانه / مقالات / پایانی بر فعالیت جی ویو

پایانی بر فعالیت جی ویو

اوائل سال 1396 بود که همراه با تیمی پر انرژی و با انگیزه‌ی فراوان وبسایت جی ویو کار خودش را شروع کرد. در این سال‌ها ما در جی ویو مسیر پر پیچ و خمی را طی کردیم و با چالش‌های متفاوتی رو به رو شدیم. اما اکنون با توجه به مجموعه رخدادها و اتفاقاتی مجبور به پایان دادن به فعالیت جی ویو هستیم. از ابتدا تاکنون همواره هدف ما توسعه و ترویج حوزه بازی و بازی سازی بوده است؛ در این میان جی ویو یک ابزار بود برای ارتباط ما با شما که ما نتوانستیم جی ویو را نگه داریم ولی هدفمان را چرا…

در ادامه به توضیح بخشی از اتفاقات و آنچه ما را مجبور به گرفتن این تصمیم کرد و همچنین نحوه ادامه فعالیتمان تا زمانی که جی ویو به طور کامل از دسترس خارج شود خواهیم پرداخت.

 

آنچه بر ما گذشت

جی ویو فعالیتش را در قالب رسانه‌ای مستقل از 10 مرداد 1396 شروع کرده بود. جی ویو در قالب رسانه توانسته بود به پوشش اخبار مختلف حوزه بازی و بازی سازی و همچنین پوشش اختصاصی رویدادهای مختلف بازی و بازی سازی که در کشور برگزار می‌شدند بپردازد. در این مدت ما توانستیم به پوشش اختصاصی بیش از بیست عنوان رویداد بپردازیم و در مجموع با بیش از 2500 مخاطب به صورت حضوری در تعامل باشیم. همچنین به کمک محتواهای دیجیتال توانستیم پذیرای بیش از 35000 مخاطب باشیم.

 

جمعیت مخاطبین جی ویو

 

در ادامه مسیر ما متناسب با نیازی که از سمت مخاطبانمان احساس کردیم دو بخش جدید به جی ویو اضافه کردیم. بخشی تحت عنوان جی ویو بورد که در این بخش بازی سازان ضمن معرفی خودشان می‌توانستند با سایر بازی سازان نیز در ارتباط باشند. بخش دیگری نیز با عنوان جی ویو لایو به این رسانه اضافه شد که در آن به پخش زنده کارگاه‌ها و دوره‌های مختلف حوزه بازی و بازی سازی می‌پرداختیم.

در اواخر سال اول فعالیتمان بود که متوجه وجود مشکلی شدیم و آن مشکل تکرار مکرر یک محتوا در سایت‌های مختلف حوزه بازی بود. هدف جی ویو از ابتدا همواره "خوشحالی بازی سازان و گیمرها" بود ولی آن روزها به این نتیجه رسیدیم که مطالبمان بسیار نزدیک به سایر وبسایت‌های این حوزه شده است و در واقع دیگر نکته منحصر به فرد و جدیدی برای مخاطبین وجود ندارد. پس تصمیم گرفتیم تغییراتی در هسته جی ویو ایجاد کنیم و این اولین باری بود که جی ویو دستخوش تغییرات شد. پس از آن جی ویو با شعار "از بازی تا بازی سازی" به فعالیتش ادامه داد.

اواسط سال دوم بود که بعد از مدتی بررسی به این نتیجه رسیدیم که محتوای آموزشی در حوزه بازی سازی دارای ضعف جدیی است. تا جایی که در آن زمان اگر شما به دنبال محتوای آموزشی فارسی بازی سازی آن هم به صورت غیرحضوری بودید؛ نتیجه جستجو شما نهایتا به تعدادی مقاله و محتوای متنی ختم می‌شد که همان محتواها هم بعضا چندان کمکی نمی‌کردند! در نتیجه ما به فکر طراحی و توسعه بستری برای ارائه آموزش‌های با کیفیت در این حوزه افتادیم. آنچه در ادامه "جی ویو آکادمی" نامیده شد.

جی ویو آکادمی نیز در ابتدای کار بخشی جانبی بود چرا که ما نیاز به بررسی و تست بیشتر آن در میان مخاطبانمان داشتیم. سرانجام بعد از گذشت حدود ۷ ماه جی ویو آکادمی به صفحه اصلی جی ویو منتقل شد و از آن پس تا به امروز فعالیت اصلی رسانه جی ویو تولید و توسعه محتوای آموزشی در حوزه بازی سازی شد و به طور خلاصه جی ویو به وبسایتی برای آموزش بازی سازی تبدیل شد. همچنین بخش مقالات و نوشته‌ها که پیش از آن در صفحه اصلی قرار داشت از آن پس به بخش وبلاگ جی ویو تبدیل شد و در آنجا به نوشتن پست‌ها و مقالاتمان ادامه دادیم. سرانجام در مدت فعالیت جی ویو آکادمی توانستیم دوره های آموزشی مختلفی را با موضوعات مختلف مربوط به حوزه بازی سازی تولید و منتشر کنیم.

 

پایانی بر جی ویو

همانطور که پیش تر گفتیم از ابتدای فعالیت جی ویو هدف ما همواره مفید فایده بودن و کسب حس رضایت مخاطبین بوده است. اما به مرور اتفاقاتی باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای ما در این مسیر شدند که منجر به باز ماندن ما از تامین رضایت مخاطبین می‌شدند. مشکلاتی که شاید این روزها نتوانستیم آن‌ها را برطرف کنیم و مجبوریم با جی ویو خداحافظی کنیم ولی قطعا ما در مسیر اهدافمان خواهیم ماند تا روزی که بتوانیم مشکلات را رفع کنیم و در جایگاهی دیگر باز هم رضایت شما را تامین کنیم.

از آنجایی که تعهد ما به شما همواره برای ما مهم بوده و هست؛ پس لازم است توضیحاتی در مورد نحوه ادامه فعالیت جی ویو بدهیم:

امکان خرید دوره‌های وبسایت جی ویو از تاریخ 25 شهریور ماه 1399 غیرفعال شده است؛ همچنین وبسایت جی ویو و تمام زیر مجموعه هایش تا تاریخ 30 ام مهر ماه 1399 در دسترس خواهد بود و پس از آن از دسترس خارج خواهند شد. در این مدت امکان دانلود دوره‌های خریداری شده برای مخاطبین فعال خواهد بود. شارژ کیف پول همه مخاطبین بررسی شده و کاربران می توانند از طریق فرم تماس درخواست خودشان برای تسویه حساب مبلغ باقیمانده در شارژ کیف پولشان را ثبت کنند (لطفا در متن پیامتان شماره کارتی/شماره حسابی به نام خودتان جهت واریز قرار دهید). همچنین تیم جی ویو در این مدت و تا تاریخ 30 ام مهرماه 1399 همراه و پاسخگوی سوالات احتمالی شما خواهد بود.

 

و در انتها همانند هر پایان دیگری جا دارد ما هم از دوستان بسیاری تشکر کنیم که در طی مدت فعالیت جی ویو همراه ما بودند که به دلیل تعددشان از ذکر موردی خودداری می کنیم و در اینجا به عنوان کلام آخر از صمیم قلب از تمامی شما همراهان همیشگی تشکر می کنیم و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک باری دیگر بتوانیم همراه شما باشیم.

 

با آرزوی بهترین‌ها برای شما همراهان همیشگی